Emily the Strange

2. března 2009 v 12:27 |  značky oblečení
Logo značky Emily the StrangeZačátek kariéry černovlasé slečinky Emily the Strange byl poměrně nenápadný. Skateboarder Rob Reger a jeho firma produkující oblečení, Cosmic Debris, začala tuto nově vzniklou ikonu nejprve podávat ve skateshopech a na koncertech v podobě samolepek či odznáčků.
Vše vzniklo doslova na koleně v garáži v Santa Cruz, kde se rovněž objevila první kolekce triček, která měla tuto černovlasou dívčinu se čtyřmi černými kočkami co možná nejlépe vystihnout. Poté odstartovala obrovská vlna popularity, Cosmic Debris nabíralo stovky nových zaměstnanců a v plánu byl také celý obchod zasvěcený jen a pouze Emily. Vzhledem k tomu, že se toto oblečení silně zakořenilo v tehdejším mainstreamu, vzniklo na motivy Emily the Strange i několik komiksů.

Ukázka oblečení Emily the Strange

Oblečení značky Emily the Strange
Pokud by vás něco o této slečince, která vydělala miliony, zajímalo, pak vězte že je jí teprve 13 (narozeniny slaví 23. září). Typické jsou černé vlasy, černé šaty a stejně tak černé punčocháče. I když by to někomu mohlo přijít neskutečné, vlastní jméno a speciální znaky má i každá z jejích koček. Sabbath poznáte podle jizvy na levém uchu - tu si nejspíše zavinila svým chováním. Ráda totiž vyvolává konflikty a jejím oblíbeným slovíčkem je "dude". Typickým znakem Nee-Chee je černobíle pruhovaný ocas, naopak Milese poznáte podle bílého X na pravém oku. Zároveň je považován za nejvíc kreativního ze skupiny. Mystery je vůdce čtveřice, má nejblíže k Emily a dá se poznat podle bílé hvězdy na pravém oku.
Celou touto slibnou pětkou je poznamenána kolekce oblečení, kde se vedle triček, kabelek nachází třeba také zapalovače a spodní prádlo. Nejvíce používanými barvami jsou samozřejmě černá a pak také tmavě červená, zvýrazňující ďábelskou povahu této antihrdinky.
Jak silnou základnu si značka vybudovala, o tom mluví třeba i údaje z takzvaného Society Of Strange. To je oficiální internetový fanklub, který v současnosti hlásí téměř sto tisíc členů ze všech koutů světa. Ti se navzájem nazývají "strangers" tedy podivíni, je tedy jasné že jdou ruku v ruce s kultem, který Emily nasadila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama